Ev temizliği özellikle hanımların en çok önem verdiği ve yapıldığı sırada çok fazla efor sarf edilen İşlemlerden birisidir. Her odanın, her eşyanın her ayrıntının kendine has temizlenme yöntemi vardır. Halı, perde, kanepe, koltuk ve daha pek çok eşya sürekli kullanıldığı için rutin olarak temizlenmelidir. İster ev hanımı olun isterseniz de çalışan bayan, işlerin tamamına yetişebilmek oldukça zordur.

koltuk yıkama

Bu konuda çeşitli kişilerden ve kuruluşlardan yardım almalısınız. Örneğin koltuk yıkamak oldukça zordur ve zaman isteyen bir işlemdir. Sizler harcayacağınız zamanı ve eforu kendinize ayrımakla kullanıp. Sayın halı ve koltuk yıkama firmasına göndererek koltuklarınızın yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

Koltuk Yıkamanın Önemi

Temizlik belli bir bilgi birikimi gerektirir. Özellikle koltuk yıkama işleminde kumaş bilgisi, deterjan bilgisi ve yöntem bilgisi olmazsa olmazlar arasındadır. Sayın koltuk yıkama firması bu konuda uzmanlaşmış olan ve kumaşına uygun temizliği yapabilen firmalardır. Bu sebeple evde kendiniz koltuk yıkamaya çalışmak yerine bu firmalara yollayıp uygun fiyatlara koltuklarınızın yıkanmasını ve gerçek anlamda temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer evde koltuklarınızı kendiniz yıkamak istiyorsanız yine sitemiz içerisinde bulunan koltuk nasıl yıkanır adlı başlığı inceleyerek nasıl yapılması gerektiği konusunda fikir edinebilirsiniz. Halı yıkamak yada koltuk yıkamak yüksek enerji gerektiren bir işlemdir. Bu sebeple uygun fiyatlara koltuk yıkatmak hem daha temiz hem daha mantıklıdır. Firmalara sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kanepe veya koltukların yıkanması çok önem ve hassasiyet isteyen bir temizlik işidir. Kanepe yıkamada kullanılan kimyasallar, deterjanlar ve türevleri ayrı bir titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Temiz bir koltuk veya kanepe temizlemenin en önemli hususu budur. Koltukların yıkama işlemi genellikle, koltuğun dış yüzeyinin kirlenmiş gözükmesi hiç bir ev hanımı için istenmeyen bir durumdur. Ve koltuklar sık sık yıkatılmaktadır. Koltuklarda gözle görülmeyen mikro organizmalar, mayt ve akarlar büyük tehdit oluşturmaktadır. Kanepe ve koltuklar evin en temel mikrop yuvasıdır.

Dışarıda herhangi bir şekilde kıyafetimize bulaşan mikroplar evlerimizde koltuğa oturduğumuzda koltuğa bulaşacak ve sağlık sorunları çıkaracaktır. Eve geldiğimizde günün yorgunluğunu atmak için uzanmış olduğumuz kanepeye bütün mikropları aktarmış oluruz ve evde orta çaplı bir sağlık sorununa sebebiyet verebiliriz. Bu sebeplerden dolayı koltuk yıkamanın ne kadar önemli olduğunu temizlik işlevi olduğu gözükmektedir. Koltuk yıkatma konusuna gelirsek; koltuğun çeşidi ve kumaşına göre temizlik malzemesi seçimi yapılır.

Daha sonra koltuk zemini kirlerin yumuşaması için nemlendirilir. Bir süre bekletildikten sonra üzerine hazırlanmış olan temizleyici dökülür ve 10 dakika boyunca fırçalandıktan sonra bir süre koltuk serin bir ortamda bekletilir. İnatçı lekelerin üzerinden tekrar dezenfekten ve fırçayla geçildikten sonra yüksek emiş gücüne sahip koltuk yıkama makinesi ile koltuğun tüm yüzeyine dolaşılarak suyu çekilir. Koltuk ortalama 24 saat sonra kullanıma hazır hale gelmiş demektir.

Sayın Koltuk yıkama olarak dikkat ettiğimiz bir husus da fiyat politikamızdır. Her ilçeye ayrı fiyat uygulamaktan kaçınarak sabit fiyat ile kar oranını minimuma çekmekteyiz. Dolayısıyla sektörde fiyat olarak öncü bir firma olmaktayız.

Call Now ButtonTIKLA ARA